On-line kurzy o základoch podnikania

Uvažujete, že vezmete osud do vlastných rúk a začnete podnikať? Máte skvelý podnikateľský nápad, ktorý sa chystáte realizovať? Myslíte si, že nemáte dostatok informácií potrebných k rozbehu vlastného podnikania?

Združenie mladých podnikateľov Slovenska pripravilo pre ľudí uvažujúcich o podnikaní tri bezplatné on-line vzdelávacie kurzy, ktorých cieľom je pomôcť laikom zorientovať sa v základnej legislatíve upravujúcej podnikanie, pochopiť rozdiely medzi základnými právnymi formami podnikania a uľahčiť výber vhodnej právnej formy pre svoje podnikanie. Obsahom kurzov je tiež prierez reálnymi možnosťami financovania podnikania najmä v úvodnej fáze, kedy je náročné získať zdroje na rozbeh. Väčšina začínajúcich podnikateľov nevie, ako nájsť a získať prvých zákazníkov, preto je súčasťou kurzov je aj časť zameraná na on-line marketing. Ten v súčasnosti patrí k nie veľmi nákladným a vyhľadávaným formám propagácie nových výrobkov a služieb. Kurzy sú určené pre laikov, ktorí s danými témami nemajú praktické skúsenosti a chcú sa v nich zorientovať.

 On-line kurz „Právne formy podnikania v SR“

Bezplatný on-line vzdelávací kurz „Právne formy podnikania v SR“ je určený pre začínajúcich podnikateľov, ktorí zvažujú, akú právnou formu si zvoliť na realizáciu svojho podnikateľského nápadu. V kurze nájdete porovnanie právnych foriem podnikania z rôznych hľadísk tak, aby začínajúci podnikateľ pochopil rozdiely v zdaňovaní, odvodovom zaťažení, ručení za záväzky, odlišnosti v sume, ktorá je potrebná pri založení živnosti a s.r.o. a rozdiely vo flexibilite pri podnikaní týmito formami. Dôraz je kladený na porovnanie s.r.o. a živnosti. Webinár vychádza z právneho stavu platného v k 01.10.2012

Kurz obsahuje okrem vzdelávacej časti aj mnoho praktických tipov, ktoré uľahčia výber právnej formy. Na záver účastník kurzu absolvuje 21 kontrolných otázok z danej problematiky.

 Kurz trvá približne 50 minút,  je bezplatný a môžete ho nájsť na nasledovnom linku.


On-line kurz „Financovanie štartu podnikania“

Bezplatný on-line vzdelávací kurz „Financovanie štartu podnikania“ určený pre začínajúcich podnikateľov, ktorí zvažujú štart podnikania a nevedia, aké sú možnosti financovania začiatku podnikania a z akých zdrojov je optimálne financovať rozbeh vlastného podnikania. 

V on-line kurze „Financovanie štartu podnikania“ sa začínajúci podnikatelia dozvedia, aké sú možnosti financovania štartu podnikania na Slovensku, aké sú výhody a nevýhody jednotlivých možností financovania štartu podnikania, ktoré možnosti sa hodia pre rôzne typy podnikateľských nápadov, ale tiež tipy, ako znížiť potrebu peňazí na štart podnikania.

Vo webinári sa dozviete aj stručné informácie o podnikateľskom pláne.

Kurz „Financovanie štartu podnikania“ obsahuje okrem vzdelávacej časti aj mnoho praktických tipov a 15 kontrolných otázok na záver.

Kurz trvá približne 40 minút,  je bezplatný a môžete ho nájsť na nasledovnom linku.

On line kurz „Základy on-line marketingu“

Bezplatný on-line vzdelávací kurz  „Základy on-line marketingu“ je určený pre začínajúcich podnikateľov, ktorí zvažujú štart podnikania a nevedia, aké sú možnosti on-line marketingu a ako ich využiť pri získavaní prvých zákazníkov pre svoje produkty a služby.

Kurz „Základy on-line makretingu“ pomôže začínajúcim podnikateľom zorientovať sa v jednotlivých súčastiach on-line makretingu a ukáže ako sa dá využiť internetové prostredie na získavanie zákazníkov hneď od začiatku podnikania bez vynaloženia veľkej sumy peňazí.  V kurze „Základy on-line marketingu“ sa dozviete o marketingu vo vyhľadávačoch, o tom, ako využiť optimalizáciu webových stránok pre marketigové účely, ale tiež to, ako vhodne kombinovať optimalizáciu stránok pre vyhľadávače s platenou kontextovou reklamou vo vyhľadávačoch. Dozviete sa základné informácie o tom, ako docielite, že za preklik zákazníka z vyhľadávača na Váš firemný web budete platiť menej ako konkurencia a v konečnom dôsledku Vám to prinesie viac návštevníkov a zákazníkov. V kurze nechýbajú ani základy marektingu na sociálnych sieťach, e-mail marketing či banerová reklama a jej využitie. A ešte mnoho iného...

 Kurz trvá približne 40 minút,  je bezplatný a môžete ho nájsť na nasledovnom linku

 

Zdroj: Združenie mladých podnikateľov Slovenska


 

Tlačiť

 


Skúsenosti a postrehy

Zasielajte nám vaše námety, skúsenosti a podnety na zlepšenie našej práce

viac